Blog: Zapasowa płachta dachowa na namiot

Zapasowa płachta dachowa na namiot

06.03.2019 · BRIMO quality manager

Ten artykuł służy jako pomoc dla tych z Was, którzy potrzebują zadaszenia namiotu innej marki / producenta niż Twoja konstrukcja i oszczędzają cenny czas!

Potrzebujecie szybko wymienić płachte dachową? Wypełnijcie ten formularz:Postanowiliśmy wyjaśnić kwestię wymiany płachty dachowej na namioty nożycowe, powody, dla których nie chcemy zarabiać na tym że nie wiecie o tym i dlaczego wiemy, że nasz dach nie będzie pasował do Twojej konstrukcji.

Naszym celem jest zadowolony klient, dlatego gdy ktoś potrzebuje zadaszenia do namiotu innego niż BRIMO, musimy go odrzucić. Nie leży w naszym interesie sprzedaż dachu, który nie będzie Ci dobrze służył, nawet jeśli dopasujesz go do swojej konstrukcji.

Główne przyczyny problemu z kompatybilnością dachu namiotu:

1. Obwód konstrukcji

W Europie jest kilkudziesięciu producentów, którzy sprzedają to samo na pierwszy rzut oka. Jednak rozmiar namiotu 3x3m prawie nigdy nie wynosi 300x300cm i nie jesteśmy wyjątkiem ... Dachy szyte są do określonej konstrukcji.

Jeśli dach jest krótszy np. o -2 cm jak konstrukcja, nie możesz rozciągnąć i zabezpieczyć swojej konstrukcji lub w najlepszym przypadku pozwoli Ci to na połączenie na dachu.

Jeśli dach jest szerszy, np. około +5 cm wtedy będziesz miał rynny gdzie będzie w czasie deszczu stała woda albo wiatr w ciągłych podmuchach na nienaprężonym dachu uszkodzi tkaninę i patenty i w niedługim czasie będziesz miał po dachu ...

2. Końcówka konstrukcji

Nawet jeśli zmierzysz dokładny obwód konstrukcji, nadal musisz znać wysokość końcówki, która w środku namiotu upewnia dach.

Jeżeli końcówka jest o + 10cm dłuższa od końcówki, według której dach został uszyty od innego producenta, to obwodowa pionowa część dachu (tzw. kołnierz, fartuch) w ogóle nie będzie pasować do konstrukcji, nawet jeśli konstrukcja ma ten sam obwód (np. 290x290cm).

Jeśli twój wierzchołek będzie o 10 cm krótszy, będziesz miał rynny, w których utworzy się woda, a wiatr zdmuchnie twój nienaprężony dach.

3. Patenty mocujące dach

Jeśli uda Ci się znaleźć sprzedającego, który ma dokładnie takie same wymiary jak twoja konstrukcja i nie stawiasz wszystkich kart tylko po to, że konstrukcja wygląda dokładnie tak samo, dlaczego nie miałaby być taka sama, to pojawia się inny problem.

Każdy producent ma inne mocowanie dachu do konstrukcji. Dach jest przymocowany do 4-12 kawałków patentów, które utrzymują dach na konstrukcji. Te patenty są naszywane dokładnie w centymetrach na konstrukcji, dla której został wykonany dach.

4. Inne

Jeśli pokonasz te 3 problemy, nadal możesz nie mieć dachu, nawet jeśli jesteś naprawdę blisko sukcesu. Jest kilka innych rzeczy, które mogą być trudne do wyjaśnienia, a które mogą powodować problemy.

Aby nowy dach był zadowalający, dach musi być przyszyty do Twojej ramy, a nie do ramy o innych elementach i wymiarach.

Rozumieny Was!

Często spotykamy się z prośbami, dostaliście namiot od znajomego, namiot nie jest oznaczony i dlatego nie wiesz, kto jest producentem / sprzedawcą. Są też tacy, którym namiot służył od lat i przez ten czas nie wie, kto jest producentem / sprzedawcą, bo namiot nie posiada marki. Z tych 2 powodów nasze logo BRIMO to nazwa strony na każdym z naszych dachów, a nawet jeśli zgubisz dokument, po prostu zrób zdjęcie namiotu, a my sprzedamy Ci dach. Sprzedamy Ci dach z czystym sumieniem, że będzie pasował tak, jak powinien.

Wyobraź sobie, że na rynku są pojazdy niemarkowe. Kupujesz taki samochód i musisz wymienić część. Myślisz, że nawet jeśli znajdziesz taki samochód, który przypomina Skodę Fabię, to Skoda dostarczy Ci części zamienne? I to jest ten sam problem.

Namioty nożycowe BRIMO uwolnią Cię od tego problemu. Warto kupować towary oznaczone ich marką, która od wielu lat jest na szczycie!

Dziekujemy

Udostępnij na Facebooku